Lekeplasser

Ullevål Skole, Oslo

Ved å se nøye på disse bildene kan du se lekeapparatene.....

Det er ingen tvil om at de nye lekeapparatene ble godt mottatt av elevene i Ullevål skole i Oslo. Lekeplassen ble fylt av barn fra det øyeblikket den ble installert.

Den består av et ELEMENTS-leketårn fra serien 360° lek. Utformingsfilosofien bak 360° lek er at barn skal kunne klatre overalt på lekeapparatene - innvendig så vel som utvendig, og oppe så vel som nede. Det finnes f.eks. klatregrep på trappens ytterside.

Spica er et av de mest populære dynamiske lekeapparater for større barn. Lekeapparatet reagerer på barnas bevegelser og oppfordrer dem til å eksperimentere med ulike bevegelser og kroppens tyngdepunkt for å kontrollere Spicas omdreininger.

Disse lekeredskapene vil uten tvil også bli populære hos skolens vaktmester, da det utelukkende har blitt brukt vedlikeholdsfrie materialer som f.eks. rustfritt varmgalvanisert stål og gjennomfargede UV-stabiliserende plastplater. Materialenes komposisjon gjør også at de er motstandsdyktige mot vandalisme.

Visste du at...

KOMPANs Spillopphøne har vært på markedet i 40 år, og fortsatt er blant de 3 mestselgende produktene?